Kısa Film Animasyon, Bir Aşk Hikayesi ile başlayıp Anti-Kapitalist Endüstri eleştirisi olarak giriyor bilincimize.

Kısa Film Animasyon konusunda daha önce örneğine pek rastlamadığımız türden bir Reklamcılık, Kapitalizm, Endüstri eleştirisi. Bu Kısa Film, erkek çocuğun kıza duyduğu aşkla başlıyor, masumane.

İyi niyetli çocuğumuz kızımızı sinemaya götürebilecek kadar parası olmadığını fark eder. Yine tamamen iyi niyetli bir hareketle afişler bastırıp satışını arttırır. Fakat çocuk kadar iyi niyetli olmayan hanım kızımız ise bunu kendisine yapılan bir atak gibi görür. Eh altta kalır mı? O da afişler bastırıp satışlarını arttırır.

Kısa Film Animasyon içinde özellikle dikkat ettiğimiz bir konu var ki çocuk ne yaparsa kız aynısını taklit ediyor. Burada cinsiyetçi bir gönderme var mı bilemeyiz tabi ama yine de ilgi çekici bir görüntü izletiyor.

Özellikle son bir iki yıldır sıkça konuşulan Endüstri 4.0 hakkında da bir önizleme gözlemledik Animasyon içerisinde. Sistemleşen Endüstri’de insana yer kalmaz çünkü programlanmış robotlar kendi işlerini kendileri halledebiliyor ifadesi filmde “Ooooo” dedirten bölümlerdendi.

Eh Kısa Film Animasyon‘un sonunu elbette anlatacak değiliz ama Vegan kültürünün, iyice lezzetsizleşen ve içeriği kimyasallaşan tüketim ürünlerinin önünde tutulması fikrini biz çok sevdik, sizin de sevmenizi dileyerek harika seyirler dileriz.

source