Babalar günü gelip çattığında içinizdeki muzip çocuğu babanızın gözüne sokmak istemez misiniz?

Babalar günü animasyonları, babalar geçmeden babanızla güzel vakit geçirmek için lütfen uyarılarımıza göz atın.

Animasyon sen nelere kadirsin! Babalar gününün ardından tatlı çizimleri ve duygulandıran hikayesi ile PAPA sizlerle. Kısa animasyon film içinde hiç diyalog bulunmuyor ve mucit bir babanın kızına bir baba icat etmesiyle yaşadığı olayları anlatıyor. Önce izleyin sonra PAPA hakkında biraz konuşalım.

Papa Kısa Film Hakkında – Bu Baba Başka Baba!!

Kısa film senaryosu Natalie Labarre‘ye ait. Yönetmen koltuğunda ise kendisine rastlıyoruz. 2014 yılında yayınlanan ve Rusya, Amerika ve Belçika gibi ülkelerin animasyon yarışması alanında ödüllerle dönen bir yapım. Yapıldığı yer ve çıkışı Amerika olsa bile çoktan dünya üzerinde bilinen bir animasyon olmuş bile diyebiliriz. Toplamda yedi dakikalık bir animasyon ancak baba olmanın öyle kolay olmadığını tatlı çizimler ile anlatıyor. Hem kısa film hem de animasyon olan türlerden.

Papa Short Film
Babalar Günü Kısa Film İzle

Kendisine ait bir tumblr sayfası var merak ederseniz ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Papa ödüllü kısa film ve iyi yerlerden referans ödüllere sahip. Üstelik hem çocuklar için gösterimi yapılan hem de büyüklerin dünyasında yer alan bir animasyon.

Papa kısa film konusu şöyle: mucit bir baba kızı ile vaki geçiriyor ve bir süre sonra kızına vakit ayırmaktan kendi işlerine bakamıyor. Mucit olunca Papa’nın aklına bir baba icat etmek geliyor. Yapılan robot baba ilk önce küçük kıza garip gelse bile sonrasında alışıyor ve güzel vakit geçirmeye başlıyor. İşte burada Papa için işler karışıyor ve kendi icadına güçlü kıskançlık duyguları hissediyor.

Papa Short Film
Papa Short Film

Babalık Zor Zanaat!

Bir babanın kızına vakit ayırmaktan kendi işlerine vakit eyıramaması kulağa oldukça hoş geliyor. Bir çok tabu yıkılsa bile baba çocuk ilişkisi başta Türkiye olmak üzere birçok ülkenin ortak sorunu. Çoğu baba çocuk ilişkisinde sınırlar aşılamıyor ve o duvarlar bir türlü kalkamıyor. Kızı ile oyun oynayan baba görünce ya da bale yapan kızına tezahürat yapan bir baba görünce haliyle duygulanıyoruz. Sonra olsun diyoruz ama bir yanımız kırılmıyor değil hani.

Buradan Baba Adaylarına Sesleniyoruz!

Baba olmak zor iş. Bu nedenle ilk önce ödüllü kısa film Papa’yı en önce siz izleyin ve kafanızdaki etliğe sütlüğe karışmayan ama yinede çocuğunu çok seven baba algısını yıkın! hem çocuğunuzu çok sevin hem de etliğe sütlüğe karışın!

Babalar gününe özel animasyon: Papa