Küçük bir öğrencinin okulun en popüler çocuğuna olan aşkını anlatan In a Heartbeat 2017 yapımı bir animasyon kısa film. Hem senaryosu ilgi çekici hem de filmin yola çıkış hikayesi ve bu hikayede başlarına güzel bir sürpriz ile yaşadıkları.

LGBTQ hikayelerini anlatan filmlerle kısa filmlerle çokça karşılaşıyor ve her karşılaştığımızda destek oluyoruz ancak bu konuda animasyon filmlere rastlamak neredeyse imkansız. Neyse ki, In a Heartbeat ile karşılaştık ve bu alanda yol açıldı.

In a Heartbeat

Ringling College of Art Design’dan mezun olan iki gencin tez projesi olan In a Heartbeat, bilgisayar animasyonları dünyasında bir ilk. Filmde işlenen konunun ise gerçek bir hikayeden uyarlandığını belirtiyorlar. Bu güzel projeye imza atan isimler ise Beth David ve Esteban Bravo.

Daha Önce Yapılmamış Bir Animasyon Kısa Film 

Animasyon kısa filmin iki başrol oyuncusu var. Birisinin adı Sherwin, diğer karakter ise Jonathan. Jonathan, hepimizin alışık olduğu ve sık sık karşılaştığı bir tip. O okulun herkes tarafından sevilen, beğenilen ve yakışıklı olduğu düşünülen çocuğu. Sherwin ise pek alışık olmadığımız bir tip. Görünce görmezden geldiğimiz hatta bazı insanların yok etmek istediği. Animasyon kısa film konusu ise şöyle: Sherwin, Jonathan’a aşık oluyor ve kalp atışlarını animasyondan duyabiliyoruz.

In a Heartbeat
In a Heartbeat

Ringling College of Art + Design’da iki üst düzey Bilgisayar Animasyon bölümünden oluşan bir ekibiz ve “In a Heartbeat” tez filmimizde orta-üretim aşamasındayız. Bu film, sadece dört yıllık eğitimimizin ve üniversitedeki zorlu çalışmanın bir doruk noktası değil, aynı zamanda bilgisayar animasyonunda araştırılmayan bir konunun bir ifadesidir. Bu, gerçek ve kişisel bir konuyu çok tatlı ve hafif bir şekilde ele alan bir film ve sizinle paylaşabilmekten heyecan duyuyoruz!

Kısa Film Senaryosu Oldukça İlgi Çekici

Beth David ve Esteban Bravo bu film için kickstarter üzerinden bağış toplamak için bir duyuru yapıyorlar. Tam olarak 3000 $ ihtiyaçları var. Bu duyuru sonunda ise 14000 $ toplayarak hayallerini gerçekleştirmeye fazlasıyla hak kazanıyorlar. Her ikisi de bağış yollayan insanlara minnettar. Dikkat çekmek istedikleri konu için de biz kendilerine minnettarız.