Kısa bir film olarak “Dolmuş” içi zokalı, dışı barbar kafalı zihinsiz bedenlerden korunmamız üzerine tuttuğu odağıyla koruyor.

Kısafilm neydi ne değildi derken “Dolmuş” kısa yapım, filmin özniteliğini zonta dolmuşçunun, yolcu kadına hissettiği ele geçirme arzusuna kapılmasının toplumsal etkisini de gösteriyor. Koca dolmuşta yer yokmuşçasına kadının yanında oturan abimiz ise gönlümüzün kahramanı. Bizce kahraman bir insan çünkü kadını kötü niyetli dolmuşçudan korumak derdinde? Esas abiye olabildiğince “Kahramanca” ifadesini yakıştırmaktan hoşnut olmamızın bir gerekçesi elbet vardı.

 

Kafanız güzelken hiç dolmuşa kustunuz mu? Yok biz öyle şeyler yapmıyoruz diyenler için Disneyland kampanyaları düzenliyoruz ama bu durumda ilginizi de ortaya koymuyoruz. Sonuçta her gün değişip gelişen bişeyiz ve elimizdekileri şimdi kullanamazsak bir daha hiç bir zaman kullanamayacağız. Bunu da biliyorduk diyebiliyorduk değil mi?

Ne yapıp edip alıp götürdüklerimiz ve zihnimizde özgürce akan düşünceler kuşağına bakış açımız. Kızmayın, onlar da var. Sevin ama üzmeyin. Sonuçta onlar da var.

Bağımsız Kısa Film “Dolmuş”

Yönetmen koltuğunda Mehmet Kafkaslıgil‘in oturduğu filmin oyuncu kadrosu, Alper ApaydınAlican Gürbüz ve güzeller güzeli Çiçek Üzüm‘den oluşuyor.

Bu filme göz atanları ayrıca Ödüllü Kısa Film Uçurtmaya yönlendirmek istiyoruz. Orada da izlemeniz ve yorumlamanız gereken harika bir toplumsal bilincin çocuksu kahramanlığına yolculuk yapacaksınız.

Kaynak