Müslüm Gürses ve Animasyon birleşmişse bizce de izlenmeyi hak eder, sizce de.

Müslüm Gürses Animasyonu deyip geçmeyin, animasyonu da öyle küçük çocukların izlediği filmler olarak görmeyin. Kısa film ve Animasyon ile çok özlediğiniz insanların hayatlarına dokunabilir, başka başka diyarlarda kendi ruhunuzla karşılaşabilir ve günlük hayatta hayatın yoğunluğundan göremediğiniz renkleri, hissedemediğiniz kişileri hissedebilirsiniz.

Kimleri özledik bu hayatta?

Zeki Müren’i özlemiş olabilir miyiz? ve ya Müslüm Gürses’i…

İşte tam bu noktada “black mirror”larımıza koff giriyor ve muhteşem kısa film animasyon çalışmaları ile dünyamızı aydınlatıyor.   

Kısa Film Animasyon ve Koff

Ne yaptı Koff? Bir seri yarattı. 2015 yılında serinin ilk misafiri Zeki Müren oldu, (Zeki Müren animasyonunu merak edenler için ikinci tanıtım yazımız yolda) Gözler ikinci misafirdeyken, misafirin adı belli oldu. Müslüm Gürses. Gözler tekrar koff’a döndü, merakla beklendi Müslüm Gürses animasyon çalışması biz beklerken önden bir mini bir fragman yayınlandı. Meraklı gözler büyüdü büyüdü animasyonun yayınlanacağı tarihe odaklandı.

Müslüm Gürses’in animasyon kısa filmi 2016 yılında ve Baba’nın ölüm yıl dönümde koff tarafından yayınlandı… Tekrar izlemek isteyenler ve yeni haberi olanlar için.

Kısa film animasyon “Müslüm Baba’yı kalemimizle ve özlemle” anıyoruz diye başlıyor ve dökülmeye başlıyor muhteşem çizimlerin arka planında muhteşem sözler “Bir bahar günü eski kerpiç evde zamanın eli değdi bebenin baba ruhlu yüreğine karardı şairin kalemi soldu mutluluk güneşi karar verildi hüznün gereğine”

Ve devam ediyor Müslüm Gürses’e has olan hüzünle. Müslüm Gürses’in animasyon kısa filmi, Baba’nın hayatını anlatmaya 4 dakikanın yetmeyeceğini fark etmiş olacak ki, anlatmanın ötesine geçmiş. Animasyonu izlerken siz de hissedeceksiniz. Görsel ve işitsel olan duyguların ötesine geçip Müslüm BaBa sanki sağ eliyle sırtınızı sıvazlıyor, “bu da geçer” diyor size.

Öyle naif, öyle destek ve öyle sıcak ki 4 dakikada Müslüm Gürses nasıl anlatılır? İşte böyle anlatılır dedirtiyor animasyonun sonunda…

Peki Koff Ne Düşünüyor?

Koff ekibi olarak Müslüm Gürses’i kalemimizle ve özlemle anıyoruz.

Müslüm Baba’nın ölüm yıldönümü için hazırladığımız animasyon film, Gürses’in hayatını gerçeküstü bir anlatımla ele alıyor;

Dünya acılara boğulmuş, Baba’nın kaderi hüzünle mühürlenmiştir.

Yaşam eski bir kerpiç evde başlar, İstanbul’da son bulur. Acı dolu şarkılarından, yaşadığı talihsizliklere, Aşk’a tutunma gayretinden, hayranları ile kurduğu güçlü ilişkiye kadar pek çok önemli nokta dakikalar içerisinde anlatılmakta.

2015 yılında Zeki Müren’in hayatı ile başladığımız animasyon koleksiyonunda, kalemimizi Müslüm Gürses’e taşıyarak Baba’ya bir selam durmak istedik. Fazla sevdiğimiz mesleğimizi kendimiz için icra etmek istedik. Büyük bir keyifle bu filmi ürettik 🙂

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Sevgiler Koff

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.