“Oha! Ben ne izledim?” dedirtmek üzereyiz, kimseye söylemeyin!

Dünyanın bin bir türlü hali var sevgili dostlar, yakınlık duygusuyla yaklaştığımız tüm arkadaşlar, yol arkadaşlarımız, sevenlerimiz, sevdiklerimiz… Hepimiz duyalım bilelim ki size müjdeler falan getirmedik. Ne malum sebepler ki geriye dönük gözleriniz. Baktığınızda gördüğünüz yer gözlerinizin önü mü? arkası mı? Bilemez olduk dedik. İnandık, görmedik. İnanmıyoruz ki inanalım, bilmiyoruz ki bilelim. Bilmediklerimizden misiniz? Yoksa dikkat çekmeyi mi sevenlerdensiniz.

“Aman bana baksın da ne gerekirse yapayım!”

Bu cümlenin doğrudan sexle ilgili çağrışımı; “taş hatunun yanındaki şişman kızın” çıkarına göndermedir demiş bir gün Carl Jung, bu bağlama bakın demiş üstüne şunları eklemiş…

Bilinen tüm gerçeklik fikirlerinin nereye ait olduğunu bilmiyorsunuz. Bunu öğrenebilmeniz için size fırsat sunduk, şansınızı bizimkinden üstün tutmayın çünkü beraber yaşamayı öğrenemeyebiliriz ki buna mecbur da değiliz. Biz biziz ve biz de sizden bişeyiz. Ama sizden farklı olarak gücümüz gücünüzden gelmiyor. Siz de biz gibi gücün sadece küçük bir kısmını oluşturuyorsunuz ama güçlü olan kazanır.”

Dijital ellerde ölmeyi bekleyen reklam banner’ı ricardo

4 Kitaptan giriyor animasyon film Psyschedelic Adventure izleyicilerin zihinlerine. Oha nasıl geçti öyle derken sahneler arasında bir parça var ki kopartıyor bizi tam burda. Saniye 46. Öte yandan kendi içimize dönük izlersek animasyonu etkisini daha da yüksek hissedebiliriz.

Dünyayı dünya yapan dönüp durmaya odaklı tutkusuydu ve biz sadece vardık.

Özür dileriz ama bu animasyon öyle böyle değil dedirtiyor size. Kendinizden geçerken hatırlayın lütfen bu anları, geri dönüp bakabildiğinizde neler görüyorsunuz biraz bize de anlatın. Çünkü bilinirliğin artması, gerçekliği yaratır demiş atalarımızdan biri, sanırız ki Aşık Veysel. Dünya bir an, konan uçar, ay dolanır yıllar geçer, dostlar bizi hatırlasın diye eklediği deneysel işlerinden birinin kaydında.

İstanbul’da soğuk bir sonbahar sabahı yazılmış ve eskimiş şiirlerin üzerine işenmiş bir ilkbahar esintisi giriveriyor camınızdan içeri bir anda. Animasyon film Psyschedelic Adventure, bize bunu en kafa açıcı haliyle de veriyor aslında. O yüzden ne işenmişe kızın, ne yazılmışa kızın, ne eskimişe kızın. Kızmayın kimseye, bırakın herkesi, bildiğini yaşasın, deliliğin yettiğince. Sen gidersin, adın kalır. Animasyon film Psyschedelic Adventure bizi böyle hatırlasın.

İzlemeyenler ve izleyip “yine olsun yine izlerim” diyenler için: ilk animasyon film, nedir diye soranların eksikliğini hissetmemeyi tercih edelim, bilgilendirelim.