Animasyon Kısa Film SOAR, 42. Öğrenci Akademisi Ödülleri Altın Kazananı oldu.

Animasyon, kısa film tadında. Ödülleri ve çocuklara hitap eden tarzıyla hevesi kırılan çocuklarınıza ilham ve motivasyon kaynağı olacaktır.

Animasyon, uçmayı hayalleriyle besleyen bir kızın, elinde planları olmasına rağmen istediği uçağı bir türlü yapamamasıyla başlıyor. Kısa film, 3D Animasyon klasmanında bir çok ödülle ve başarılarla göz dolduruyor. Küçük kızımız, hatalar yapıp, defalarca kez başaramamasına rağmen hiç moralini bozmaz ve devam eder.

Kızımız uçak denemelerinden birini daha başarısızlıkla sonuçlandırmıştır. Tam da bu esnada nereden geldiğini anlayamadığı minik bir çanta dibine düşer. Hemen ardından da minik uçağıyla bir yıldız cini’ni karşısında bulunca haliyle çok şaşırır.

Temel Fikir: “Hayallerinden korkarsan, uçamazsın”

Başta biraz korkan yıldız cin’i çok vakit kaybetmeden arkadaşlarına ulaşmaya çalışır ancak uçağı kırılmıştır ve bunun için küçük kızın yardımı gereklidir. Daha da geç olmadan küçük pilotun evine uçmasına yardım eden küçük kız böylece hayallerine de bir adım daha yaklaşır. Üç boyutlu bol ödüllü bu kısa filmin sizin de ufkunuzda uçaklar uçuracağı yönünde hem fikiriz. Özellikle hevesi kırılan, morali bozuk çocuklarınıza ilham ve motivasyon kaynağı olacaktır. Sizin de moraliniz bozulursa uçmayı hayal etmeseniz bile nasılsa bir gün uçacağınızı bilerek yaşamayı hiç aklınızdan çıkartmayın. Eğer sorun moralinizi daha da bozuyorsa o zaman sorunun kaynağını uçurun. Uçmak en güzel çözüm.

Kaynak